| Kanghu a întrebat:

Va rog sa imi ziceti o fiola, un spray, o metoda de care sa scap de gandaci.
Nu mai suport. Au ajuns sa se ascunda peste tot. Vreau ceva efiecient care ii omoara. Stiu ca daca si vecini au gandaci o sa vina la mine dar ziceti-mi o metoda, un spray orice dar eficient si dau cu el toata ziua ca nu mai am de stat decat 2 luni si ma mut. Ceva eficient doarece la mine putina dezordine.

Deci stiu ca nu exista ceva perfect dar macar un spray care a ucida foarte bine. Urgent! Am gandaci prin toata casa.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Exista un aparat care functioneaza pe principiul undelor elecromagnetice impotriva gandacilor si rozatoarelor.http://www.einsecticide.ro/despre_noi.php

| claudiea79 a răspuns:

Regentul este bun pui intr-o sticla de spalat geamuri cu pulverizator. tata a pus 2 cuti cu 6 fiole fiecare a luat de la farmacie. trebuie sa iti speli toate paharele canile; vasele din bucatarie. arunci ziare reviste; hirti. astupi gaurile din baie de la tevi; de linga wc-u; cada; noaptea pui doape la cada si ghiuveta. pot veni de la subsol daca arministratorul nu face dezinsectie. pe geamul de la baie daca e deschis. sau de la vecinii. vin si pe usa de la intrare de pe holul blocului. dai pe la usi; geamuri; in bai; bucatarie si in camere.sa faci curatenie in toata casa nu le place curatenia

| mary_5801 a răspuns:

Baygon, dar este foarte puternic.Trebuie aerisit foarte bine dupa ce dai cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai eficient, Regent. Desi se spune ca nu se mai fabrica, se gaseste peste tot la fitosanitare.
Pe fiola scrie ca se face o fiola / 20l apa dar faci concentratie cit mai mare si scapi garantat.
Vedeti ca este foarte toxic. Daca ai animalute, mare grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regent. E cel mai bun.
Pune continutul fiolei intr-o sticla cu apa de 2 litri si stropeste peste tot.

| ⓛⓞⓡⓖⓐⓚⓘ a răspuns:

O otrava puternica este otrava folosita pentru gandacii de colorado (gandacii de cartofi) se gaseste la magazine cu produse agricoloe sub forma de fiole, in mod normal o fiola se amesteca cu 10 litri de apa, dar pentru un efect mai puternic o vei dilua in 2 litri de apa, folosesti o sticla cu pulverizator si aplici prin casa, dupa dulapuri, pe jos prin colturi sau alte zone in care se ascund gandacii, atunci cand aplici otrava sa stai cu geamurile deschise cateva ore.