| Danydny14 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am un calculator si nu imi apar retele wifi la care sa ma conectez. Eu am net de la un vecin pe telefon imi apare dar pe calculator nu. Acolo jos in dreapta la internet imi scrie not connection are avaible, si acolo trebuie sa imi apara retelele wifi.Plz ajutati-ma.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a avea internet wireless pe calculator va trebui sa-ti cumperi un adaptor wireless, doar asa vei avea internet si pe calculator.

| Danydny14 explică (pentru Ioandelasal):

Ms,dar alta metoda nu este?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Danydny14):

Nu stiu alta metoda si nu cred ca este.

| mihai69 a răspuns:

Pentru calculator există adaptoare WiFi pe USB; nici măcar nu costă mult. Abia după ce pui unul din ăsta o să ai posibilitatea să beneficiezi de conexiune fără fir la internet.
Pe de altă parte, dacă știi sigur că ai un asemenea dispozitiv în PC (sau după ce vei cumpăra unul) și totuși NU „prinzi" nicio rețea, atunci ai nevoie de o antenă cu un câștig mai bun decât cea originală. Iar dacă adaptorul e cu antenă integrată, va trebui să iei un altul cu antenă externă PLUS o antenă bună (sau să-l schimbi pe cel recent cumpărat - ai acest drept!).