Întrebare recomandată | Al3xbC a întrebat:

Vecina mea a pierdut certificatul care atesta gradul de handicap permanent si certificatul care arata ca ia pensie dupa tatal ei decedat.Cum poate sa faca rost de altele?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa se adreseze la comisia care i-a eliberat certificatul si la Casa de Pensii Publice, sa obtina duplicate sau copii de pe aceste acte.

| RAY a răspuns:

Primaria se ocupa cu astea

| untu a răspuns:

Dar vecina si-a facut copiile dupa certificatul de handicap permanent si certificatul de pensie dupa tatal ei decedat? Daca are copie si sa -i-o duca la comisia de handicap si la casa de pensii si sa-si faca cerere de eliberare altui certificat nou!

| madalinalove3226 a răspuns:

Mergi la Casa De Pensii Publice sau la primarie...