| lullaby57657 a întrebat:

Voi cand ati inceput sa purtati sutien? Ce fel de sutien?

Răspuns Câştigător
| GaBy*YOUr*DrEaM a răspuns:

Nu sunt fata da na am un sfat pentru tine baieti nu apreciaza sutienu ci cum arata sanu asa ca pe cat posibil incearca sa porti sutienu cat mai rar sau daca se poate chiar deloc nu o sa se lase si o sa creasca uniform si pot sa zica fetele ce vor da mai multe sfaturi poate da un baiat ca doar baieti stiu ce le place bafta

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna. Cred ca undeva pe la 14-15 ani. Oricum nu e bine sa porti sutien de la o varsta frageda. Eu am 24 si nu port sutien. Nu am mai purtat de cativa ani buni. Cred ca de prin perioada liceului. Si crede-ma nu s-au lasat nu nimic. Arata foarte bine, doar uneori ma mai masez si mai port bustiera. Oricum sutienele din dantela nu imi plac deloc. Dar cum nu prea mai port, nici nu mai cumpar. Un sfat pentru tine ar fi sa ii lasi sa creasca normal. Mai ales ca esti in perioada de crestere. Nu e nevoie sa iti pui burete sa zici ca ii ai mai mari. Pe mine ma bufnea rasul cand le vedeam pe fetele cu sutien si cu burete. Se cunoaste oricat s-ar chinui ele sa mascheze.

| whiterose26 a răspuns:

Buna.Eu am inceput sa port sutien din clasa a 7a.Insa depinde de cat de dezvoltata esti tu. Unele poarta sutien de la 11 ani, altele de la 15, depinde de structura ta corporala.happyFundita?

| Anastasiaa a răspuns:

Pe la 10-11 ani. era un sutien simplu, nu cu mult burete, doar putin, de bun simt, nu imi plac buretii de 10 cmwinking. mai ales ca la 10-11 ani nu se putea sa am / ai sanii atat de mariwinking incepe cu sutien fara bureti, ar fi mai simplu sa te obisnuiesti big grin.

| alina_3921 a răspuns:

Eu am inceput sa port sutien prin clasa a 6happy am fost foarte dezvoltata tocmai de aceea. primul sutien sa stii ca il am si acum, il pastrez asa ca amintire si ma amuz de fiecare data cand il vad. a fost un sutien fara buretei, tocmai pentru ca sanisorii mei pe atunci sa se dezvolte normal si liberhappy

| AngelInTheNight_6349 a răspuns:

De la 14 ani. Push-uplaughing

| Lorena55 a răspuns:

Cam pe la 13 ani