| AmansyoK1 a întrebat:

Vreau sa fac un cd cu muzica pentru masina pe mp3, ce viteza trebuie sa aleg sa mearga perfect? sunt asa : minimum, safe mode, automatic si maximum pe care o aleg sa mearga cd-ul fara probleme. Si ce aleg aici sa fac Audio cd sau MP3 jukebox disc? eu zic ca mp3 voi?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alege safe mode. Daca vrei sa faci MP3 alegi MP3 pentru ca intra mai multe ca la audio. Faci un CD de incercare si vezi daca scula suporta MP3. Daca nu faci audio. Ala este cu track-uri nu cu MP3 si este suportat de toate play-urile audio. Are dezavantajul ca intra doar 12-16 melodii pe un CD.

| RAY a răspuns:

Nero-make audio cd

| octav005 a răspuns:

Cu Nero 7, bagi cd în unitate deschizi Nero dai pe make data cd te duci la folderul unde ai muzica pe HDD, marchezi melodiile și dai add. finala. Cauți undeva o opțiune unde este Viteza de scriere, o alegi pe cea mai mica posibila pentru a-ți funcționa și apoi Burn.