| r3laxX a întrebat:

Vreau sa imi comand un laptop, mai exact Dell Inspiron 15 Gaming, ( http://www.dell.com/us/p/inspiron-15-7559-laptop/pd ), iar din cate observ eu livreaza si in Romania, problema este ca eu am auzit de ceva taxe vamale.
Nu stiu sigur prin ce intermediu livreaza cei de la Dell, si nici nu am incerca sa completez un formular pentru comanda.

Stie cineva cum e treaba cu taxele/livratul?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vine dintr-o tara unde se pune vama, va trebui sa platesti contravaloarea laptopului+transportul+vama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu mai zicem de tva