| Olteanu_Daniel_1994 a întrebat:

Am folosit un card de debit si nu stiu daca avea bani pe el, dar tot am platit, intrebarea mea este, plateste mama ceva in plus la banca daca era gold cardul? laughing)
Plus ca avea doua de debit si nu stiu care era cel pe care a facut imprumut sau ceva de genul acum cativa ani.

Răspuns Câştigător
| Robeeert1 a răspuns:

Pe cardul de debit poți fac e cumpărături doar cu banii pe care îi ai tu la momentul respectiv, dacă nu ai bani îndeajuns nu poți finaliza plata. Pe cardul de credit in schimb poți folosi banii băncii în limita respectivă impusă; banii ăia trebuie înapoiați băncii într-un anumit interval de timp(de obicei 56 de zile dar depinde de bancă) altfel se aplică dobânzi.

1 răspuns:
| Olteanu_Daniel_1994 explică:

Daca era gol*