| mmadonna a întrebat:

Vreau sa imi iau nokia C3, mai trebuie adeverinta...il iau de la germanos in rate.12 luni, daca ma duc cu mama si cu buletinu lui tata merge? mama nu este angajata...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa mearga tatal tau si ii trebuie si o adeverinta de la locul de munca, cu salariile de pe ultimele luni(de pe cate este nevoie, vezi conditiile) si ca este angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata. Se incheie un contract si el va fi cel care plateste, asa ca el va trebui sa semneze contractul. Numai bine!

| benny a răspuns:

Mai bine iti strangi bani si il iei la liber pentru ca nu costa exagerat de mult si chiar nu merita efortul sa te chinui cu ratele la germanos in plus il vei scoate dublu. Daca il vei lua in rate iti trebuie adeverinta de la locul la care lucreaza unul din parintii tai.

| superdorex a răspuns:

Cred ca trebuie o adeverinta de salariat nu? Si atunci trebuie sa mergi cu tata!

| mona a răspuns:

Va trebui sa mergi cu tata l tau daca mama nu e angajata