| raulx222 a întrebat:

Vreau sa imi platesc factura Orange online cu cardul, dar am o problema. Mi-am facut cont pe orange.ro si mi-am adaugat numarul de telefon. Dar imi cere parola Thank You. Si zice ca parola e formata din seria si numarul CI, dar nu merge.

Nu stiti o modalitate de a alfa parola Thank You, sau o modalitate sa imi platesc factura Orange online?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut, pentru persoane fizice parola Orange Thank You este intial formata doar din numarul de 6 cifre al Cartii de Identitate. Parola nu vizeaza seria actului de identitate. In cazul in care nu functioneaza si daca esti titularul abonamentului, poti solicita resetarea parolei prin apel la Serviciul Clienti.

O zi buna,
Orange Helpers

2 răspunsuri:
| peticel20 a răspuns:

Avand in vedere ca ai abonament, suna frumos la relatii clienti, ia legatura cu un operator si daca nu te lamureste sau ajuta sa intri in cont, cel putin te poate indruma pe un alt site sau un alt mod de a-ti plati factura. sper ca te-am ajutat.astept funda happy

| Zo0omy a răspuns:

Ca sa activezi trebuie sa dai sms cu cele 6 cifre la 477 si primesti prin sms un cod si codul il bagi acolo nu seria. Sper ca te-am lamurit!