| ș53fan a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei din rețeaua Orange.
Am uitat parola contului din My Orange si când vreau sa o resetez prin număr de telefon imi apare o eroare cum ca nu se poate face asta pe numărul respectiv.
Există vreo modalitate să o resetez?
Si știți cumva cum pot discuta cu cei de la Orange.

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti reseta parola contului tau online urmand pasii de aici https://www.orange.ro/help/cum-resetez-parola-contului-meu-online-114
Daca intampini in continuare dificultati, te asteptam cu numarul tau si adresa de email, in sectiunea de mesaje private.
O zi buna,
Orange Helper

| ș53fan explică (pentru OrangeHelper):

Nu pot! Cum dau de acea secțiune? O întrebare: Care adresă de email va referiți? Cea cu ajutorul căreia am creat contul acela sau emailul pe care îl folosesc acum?
Pentru că dacă va referiți la cel cu ajutorul căreia am creat contul există problema că nu o mai știu!
Și încă ceva, dacă vreau să o resetez prin număr, de ce nu mă lasă? Nu înțeleg! Vă rog frumos să mă ajutați

| OrangeHelper a răspuns (pentru ș53fan):

Salut,

Pentru a verifica punctual situatia, te rugam sa ne oferi numarul de telefon si adresa de email asociata contului online prin mesaj privat. De asemenea, resetarea parolei prin email o poti face doar cu adresa utilizata in momentul creerii contului.

O zi buna,
Orange Helper