| fleaktpu a întrebat:

Vreau sa inchiriez o garsoniera si am gasit pe internet mai multe anunturi, de garsoniere mobilate si semi mobilate si aici intervine si problema nu inteleg exact termenul de garsoniera semimobilata, adica are doar pat sau la ce se refera, FUNDA!

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu fiecare sa-ti spuna ce inseamna semi-mobilat la el. unii pot avea mobilata doar bucataria, altii pot avea in plus doar un pat, cum spui, sau poate chiar si un sifonier, dar fara tv, fara frigider, fara masina de spalat, sau poate are tv si doar un pat, deci trebuie intrebat.

| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu fiecare sa-ti spuna ce inseamna semi-mobilat la el. unii pot avea mobilata doar bucataria, altii pot avea in plus doar un pat, cum spui, sau poate chiar si un sifonier, dar fara tv, fara frigider, fara masina de spalat, sau poate are tv si doar un pat, deci trebuie intrebat.

| r3ally a răspuns:

Semimobilat adica are doar cateva lucruri inauntru...strictul necesar!