| b06dan1x7 a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-ul nu am driver placa de sunet, driverul se numeste realtek ac'97 for via(r) audio controller si am descarcat la drivere de m-am saturat si daca stie cineva de unde pot sa-l iau va rog sa imi spuneti. Bye

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Driverul respectiv l-am descarcat fie de pe softpedia, fie de pe kappa. Daca esti sigur ca asta e placa ta de sunet, ia-le de acolo. Dar cum spui ca ai tot descarcat drivere care nu au mers, asigura-te ca nu downloadezi alt driver decat ceea ce iti cere tie placa de sunet. Cu alte cuvinte, asigura-te ce placa video ai. Eu am intalnit drivere ac'97 fie realtek, fie via, niciodata amestecate. Succes!

1 răspuns:
| bogdan1011 a răspuns:

Cu programul asta rezolvi problemele cu driverele http://www.youtube.com/......ttp?/watch