| Cybertrust a întrebat:

Vreau sa instalez un procesor AMD Athlon 64 X2 dual core 5400+ (64bit) pe o placa de baza Asrock ALiveNF6G-DVI. Ce pasi trebuie urmati? Trebuie update la Bios, sau ceva mai special? In prezent pe placa este un AMD Sempron 3000+.

1 răspuns:
| stefanionut97 a răspuns:

Cybertrust. Din cate stiu nu trebuie niciun update. Montezi procesorul si driver-ul va fi luat automat la pornirea calculatorului. Eu mi-am schimbat complet calculatorul(placa de baza, procesor, placa audio, placa video) dar lasand windows-ul vechi. La pornire si-a luat singur driverele. Nu toate au fost cele originale dar au fost compatibile. Adica am putut dupa pornire sa ii bag eu driverele originale. P.S. Procesorul nu se instaleaza