| nikku a întrebat:

Vreau sa instalez un xp. Dupa instalarea fisierelor de baza se restarteaza dar dupa restartare pleaca de la inceput.si iar, si iar.de ce?

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Dupa ce ai instalat sistemul nu mai dat bootare dupa cd. Ori scoti cd-ul ori il lasi sa mearga. instaleaza tot ce trebuie si dai o singura restartare. Cand te intreaba daca vrei sa dai restart acum sau mai tarziu alegi mai tarziu pentru fiecare program instalat. dupa ce ai terminat tot poti da restart.

| Robert a răspuns:

Pleaca de la inceput ca a fost executata comanda restart.E foarte normal si se recomanda ca dupa fiecare instalare a driverelor sa dai un restart. Driverul si restartul! Poti verifica butoanele sa nu fie blocate cel de rest cat si on/off

| Ilinca a răspuns:

Dupa ce isi da restart prima data, nu mai trebuie sa apesi pe nici un buton (ai acolo "Press any key to boot fron CD/DVD"...doar prima data apesi o tasta, dupa ce isi da restart nu mai apesi pe nimic pentru ca asta inseamna ca se instaleaza din nou de la inceput)

| nikku explică:

Cum am spus.incepe instalarea fisierelor de baza. normal, fara probleme.la un moment dat se restarteaza, normal.pana aici e totul ok. dupa restartare pleaca de la 0, ca si cum atunci incep instalarea, copiind iar fisierele de baza.si iar, la restartare incepe de la 0.

| nikku explică:

Mersi de raspunsuri, dar se intrerupe instalarea windows si o ia de la inceput.nu ma intreaba daca vreau sau nu restart.

| nikku explică:

Dupa restartare ar trebui sa-mi apara fereastra cu:collecting information,dynamic update, preparing installation, installing windows, finalzing installation.dar la mine o ia de la capat.asta vreau sa spun! mersi!