| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma duc la școală în Germania pentru a învata limba, dar ma întreb cum naiba se procedează acolo și care e metoda de învățare pentru ca nu știu nimic. Întrebările mele sunt școală respectiva se face într-o școală normala? Cum intri și de unde știi în ce clasa ești având în vedere ca nu știi deloc limba, cum comunica cu tine la ore dacă nu știi nimic? Și care e procesul de învățare?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In luna mai erai in Germania. Nu ai aflat pana acum care-i treaba?

| sabin89 a răspuns:

Mai bine stai acasă şi chemi un meditator.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu să fii acolo sistemul de învățământ, cum ai proceda? Ai forma un sistem ajutător de învățare.

| Werrich a răspuns:

In locul tau as invata o limba rara, de exemplu limba sanscrita si m-as duce in India.