| ღMyrunaღ a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop. Care il aleg? Si cum il aleg?

FUNDA - Celui care explica complex

Răspuns Câştigător
| AxelBv a răspuns:

Daca vrei laptop pentru jocuri, faci cea mai mare greseala.
Un laptop bun, pana in 2000-2200 lei inseamna un procesor i3-i5, minim 4GB ram, desi ar fi mai buni 8GB si un hdd de max 500 GB.
Pentru ce vrei laptopul?

| ღMyrunaღ explică (pentru AxelBv):

Multumesc de ajutor big grin
- Pentru folosinta acasa.

| AxelBv a răspuns (pentru ღMyrunaღ):

In cazul in care nu vrei sa faci cine stie ce proiectare 3d si rendering grafic, nu merita sa dai bani in plus doar de dragul configuratiei. Plateste doar ce folosesti!
Eu iti recomand :

http://www.pcgarage.ro/......000-linux/

http://www.pcgarage.ro/......pus-black/

4 răspunsuri:
| Cuvântul1 a răspuns:

Te uiti sa iaba placa video buna, ram, procesor mare.

| Lionelo_Alexandru_1998 a răspuns:

Pai deminte la ce vrei sal fol desigur u trebuie sa ai un calculator bun chiar daca vrei sa iti bagi jocuri iti trebuie un laptop rapid in primul rant iti trebuie:placa video, ram, procesor, GB...ori cum chiar daca nu vrei sa bagi jocuri trebuie sa ai un calculator bun nu sa astepti 1 min pana sa intri la internet sau altundeva si desigur un net bun... sper ca am ajutat.