| cristi_1959 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop si as vrea sa stiu daca este bine sa cumpar unul care are procesorul de peste 2Ghz sau este bun si unul intre
1.6 GHz -1.9GHz? il folosesc doar sa intru pe internet, mai vazut un film pe drum cand plec pe undeva, jocuri joc acasa la pc.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce vrei tu este bun si unul cu un procesor mai mic, respectiv 1, 6 GHz. Numai bine!

| mihaibrasov a răspuns:

Duce, stai fara griji, si un procesor la o frecventa mai mica.

| vigome a răspuns:

Bun, ideal este unul de cca. 2ghz, dar sa stii ca pe net diferenta nu se noteaza. Pentru ce vrei tu sa faci daca are procesor de macar 1, 5 si 2g Ram(chiar si 1gRam) e perfect, functioneaza fara probleme.

| w1NNNd a răspuns:

Eu am unu de 1. 46 ghz si e totul ok.mai am si jocuri ...si merge super bine. daca ii folosesti pentru nav pe net. e bun si ala de 1. 6

| foxi a răspuns:

Doar pentru net, este suficient unul slabut si ieftin! am vazut pe net cu 100 euro!

| florinel_4924 a răspuns:

Dap merge bine si unul de 1, 6.pentru net e super bunwinking