| Eugeniusu a întrebat:

Vreau sa primesc un act de la cineva si vrea sa mi-l trimita prin fax, dar eu nu stiu cum trebuie procedat sa-l primesc. Am nevoie de un numar de fax sau ceva de genul? El imi trimite de la primaria din zona lui la primaria mea. O sa imi dea el un numar de fax sau eu? Dau funda si vot!

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Intrebi la primaria ta ce nr de fax au si daca te servesc cucoanele si ii dai lui nr sa trimita.

| Eugeniusu explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Daca cunosc pe cineva cu fax de mai aproape, sa nu mai merg pana la primarie, pot primi actul? Si cat m-ar costa?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Eugeniusu):

Oricine are fax si bunavointa te poate servi. Teoretic cel ce primeste nu are costuri suplimentare ca a primit o hartie pentru tine, asta e la mica intelegere intre voi ca vecini. De asemeni oficiile postale ( unele ) fac servicii de trimitere /primire corespondenta prin fax. Trebuie sa mergi la ei sa intrebi sa iti dea nr. Nu costa f mult, e dupa nr de pagini, o nimic toata.

| ALGator a răspuns:

Trebuie să ai un aparat fax.
Sau un serviciu online
http://www.duofax.com/ro/trimiterea-de-faxuri