| lau90 a întrebat:

Vreau sa schimb cureaua la un ceas. Are curea de piele dar pentru ca s-a cam "cojit" pe alocuri de la purtat (e alba) si arata urat vreau sa-i pun o curea stainless steel. Am fost acum vreo 4 saptamani la magazinul de unde a fost cumparat ceasul (watchshop.ro), le-am spus ce doresc si mi-au spus ca dupa ce afla daca se poate sau daca se mai fabrica modelul ma suna, dar nu m-a sunat nimeni si nici mail n-am primit.
Intrebarea mea e : stie cineva unde as putea sa schimb cureaua pentru un ceas marca Guess? Si cam cat ar costa?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Mergi la alt ceasornicar / magazin. Te va lamuri pe loc, marca bratarii metalice poate sa fie alta nu musai ce doresti tu (ca sa intre bine in locasuri) dar cand mana se ingroasa mai pui / scoti zale din ea si te costa bani. Cea mai buna alegere e cureaua de silicon sau cea de matase.