| alexboss2020 a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot duce watch dogs 2 pe setari low rezolutie 1920x1080 pe acest pc:
AMD A8 6600K 3.9 GHZ
8GB RAM
R7 360 OC 2GB GDRR5
placa de baza nu vo mai spun ca nu prea conteaza, oriucum toate piesel sunt compatibile.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar trebui sa duca macar pe low. Buba e ca full HD si putina memorie video, R7 360 nu e chiar dezastru, desi nici nu sparge topurile.

| alexboss2020 explică (pentru GabiDumitrescu):

Watch dogs 2 cere in cerinte minime 2 gb vram si eu am 2gb, la proceosr nu stau asa de rau, cred ca ar duce pe low intre 25-30 fps.

| Gonrax a răspuns (pentru alexboss2020):

1. La placa video nu contează memoria video, ci procesorul grafic de pe acea placă.
2. De ce ai vrea să joci în 20-25 fps? Decât să joci "nejucabil", să ți se miște în lag (sub 30 fps) mai bine nu mai joci deloc. Chiar dacă ai avea câteodată 30 fps, ai avea și framedrop-uri.

| alexboss2020 explică (pentru Gonrax):

Stai sa iti explic ceva, mie imi duce intre 40-60 de fps-uri call of duty infinite warfare, cred ca as strange 25-30 de fps-uri in cel mai rau caz.O sa descarc watch dogs 2 sa vad daca merge bine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alexboss2020):

Pai cam asa ziceam si eu. Pe low as estima chiar un 35+ fara mari probleme.

| alexboss2020 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am descarcat jocul cel mai putin imi duce in 30 fps, dar constant imi merge intre 35-40 fps.Este bine nu am pic de lag.

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Iti merge decent.