| Larisaaaa a întrebat:

Zaharul este de post?

22 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, nu se incadreaza in lista produselor "de dulce"

| darrio2007 a răspuns:

Da.Deoarece este de origine vegetala.Vad ca unii ti-au raspuns ca nu este de post.Gresit.Ei stiu ca ce este dulce nu este de post.Nu fac diferenta intre ceva dulce si mancarea de dulce.Asa cum se spune in popor.

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Da, este de post, stai linistita!
De dulce este doar ce contine lactate ( branza, lapte, iaurt, smantana, etc), ouale si carnea.

| pwp a răspuns:

Da, de ce nu ar fi laughing)
Este extras din trestia de zahar care este planta.Toate plantele sunt de port happy

| Alekzandra a răspuns:

Binenteles, deoarece nu este de origine animala ci vegetala.

| Dana211 a răspuns:

Sigur ca e de post. E extras din trestia de zahar sau sfecla de zahar care sunt clar de origine vegetala

| AntonyoBoss a răspuns:

Da e de post

| Izomer a răspuns:

Da

| patricia1999 a răspuns:

Da! Zaharul este de post acesta fiind de origine vegetala. Insa nu ai voie sa mananci oua, lapte, carne etc.

| Mâncărici a răspuns:

Da! Totul este de post cu exceptia lactatelor ( oua, branza, lapte ) etc... si carnea!

| gabigabriel a răspuns (pentru Mâncărici):

E dulceeeeeeeeeeeee

| andrutzakiss a răspuns:

Da... :*

| RaluuX a răspuns:

In nici un caz! Nu nu e de post.

| Larisaaaa explică:

Multumesc :*:*
Nu eram sigura pentru ca altii mi-au spus ca nu este.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Larisaaaa):

Zahărul nu este de post. Nu te mai lua după inculţii ăştia.

| Luci99 a răspuns:

Tot ce e animal nu e de post, dar zaharul este vegetal...

| voicuadelina a răspuns:

Da zaharul este de post. Laptele, oualel si carnea sunt de dulce.

| AlexiiaAle a răspuns:

Loool laughing daa!

| titistefan98 a răspuns:

Normal ca dalaughing

| MakeTheCry a răspuns:

Zaharul este de post, produsele lactatee, ouale si carnea nu sunt de postwinking.

| Serbuc_Cristian_1987 a răspuns:

Salut.Din cate stiu zaharul nu este de post deoarece este intarit cu oase de la animale...asa a mauzit de la uni ca zaharul contine si oase de animle.

| adelina_7662 a răspuns:

Nu`ti fa griji.Nu e de post.Se incadreaza doar produsele pe baza de carne, lapte, oua, branza.happy