| Gaby57 a întrebat:

1. Am facut si eu un server de CS cu HLDS si ma jucam cu comenzile (amx). Din greseala mi-am dat ban. Am incercat sa dau remove din lista de bans din HLDS dar nu merge, dau pe OK si nu se intampla nimic.Deci cum imi dau unban?
2. Daca tin serverul pe un laptop, avand net de la un router, pot sa se joace si alti colegi fara sa fie la mine, conectati la routerul meu?
Scuzati de intrebari, sunt incepator in CS, nu prea situ.

Răspuns Câştigător
| RoBoT93 a răspuns:

1) Banul ti-l poti scoate singur din consola server-ului : amx_unban.
Sau inchizi server-ul, intri in HLDS/Cstrike/listip.cfg si stergi ip-ul care e banat si apoi pornesti server-ul

2) Ca sa intre si alti colegi trebuie sa le dai ip-ul de la net : http://ipaddress.com
Nu cel de la router

Succes :)

| Gaby57 explică (pentru RoBoT93):

Am incercat in HLDS/Cstrike/listip.cfg. E gol. Nu e nici un IP acolo

| Gaby57 explică (pentru Gaby57):

Dar am incercat cu amx_unban, mersi a mers. big grin

| RoBoT93 a răspuns (pentru Gaby57):

Cu placere. Daca mai ai probleme cu asa ceva, contacteaza-ma happy

5 răspunsuri:
| Gaby57 explică:

In legatura cu intrebarea 2, eu unul cand ma conectez pe server dau 192.168.0.100, nu cel din whatismyipadress.com, ala nu merge, am dat si unui prieten ip-u din whatismyipadress.com, nu a mers, l-am pus sa puna si 192.168.0.100 si nu a mers. Ce pot sa fac?

| RoBoT93 a răspuns (pentru Gaby57):

Depinde si ce port ai la server ( vezi sa fie 27015 )
Din cauza router-ului trebuie sa faci PORT FORWARD

Ai aici tutorial
http://www.wikihow.com/Set-Up-Port-Forwarding-on-a-Router
Succes