| Axys a întrebat:

Al /prieteni am o mica problema am un pc destul de buns dual cor am procesor Intel 2. 60ghz placa video 1 gb rAm 4 gb problema este in felul urmator am incercat sai instalez un windows xp si cand ajunge la windows setup nu mai vrea sa continuie nu ajunge la partiti. puteti sa ma ajutati cu un sfat nu stiu eu cred ca ar trebuie sa ea orce wndos xp fara probleme merge wista windos7 ubuntu... as vrea sa-l pun si pe xp va rog tare mult sa ma ajutati ( va multumesc, Funda + vot )

Urmareste intrebareaAdauga la favoriteCe nota dai intrebarii? Conţinut obscen/ilegal/piraterie Caracter irelevant Neinteligibil/spam

3 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Incearca alt disc cu xp-ul poate nu e bun ala
in bios la s-ata sa lasi compatibility mode

| Axys explică (pentru Johndoe2023):

Am incercat cu 3 sidiuri sad nu vrea crying mai putea ajuta pur si simplu nu ajunge la partitii si imi spune windos setup de acolo nu mai vrea
sad

ce as putea sa fac. sa imi mai fac un cd cu windos... pe dvd eu am pe cd normal poate fi si asta
ce spui?

| Johndoe2023 a răspuns (pentru Axys):

Nu. eu am instalat deseori de pe dvd xp

intra in bios la s-ata si da-i in compatibility mode