| SY_Mihai_1994 a întrebat:

Am cumpărat un laptop de la Altex și as dori sa îl returnez din cauza că rulează endless os si habar nu am să îl folosesc, nu am nici o zi de când l-am cumpărat și am absolut tot la el, bon, garantie, etc. Se poate să îl returnez fara probleme?

Răspuns Câştigător
| Bogdann1107 a răspuns:

Da ai voie in maxim 15 zile! Legea in vigoare seaplica la maxim 15/24 zile in unele cazuri!
Bafta!

| SY_Mihai_1994 explică (pentru Bogdann1107):

Mersi mult, o sa merg astăzi să văd cum sta treaba.

| SY_Mihai_1994 explică (pentru Bogdann1107):

Am uitat sa menționez, laptopul e cumpărat direct din magazin, se aplica la fel legile fata de cele cumpărate online?

| Bogdann1107 a răspuns (pentru SY_Mihai_1994):

Da este data legea indiferent de achizitie online sau fizic cauta pe net legeahappy

| SY_Mihai_1994 explică (pentru Bogdann1107):

Mersi mult, m-am interesat și eu și am rezolvat până la urma. Mersi pentru tot.