| Marian109 a întrebat:

Am cumparat un laptop Asus g56jr si am probleme cu palca video nVIDIA gtx 760m de pe el. Orice driver as instala nu pot sa rulez nici un joc ba chiar mai primesc o eroare cu kernel video driver has stopped working and succesfuly recovered. Sa il returnez? L-am cumparat de 2 zile asa ca daca e sa il trmita la garantie mai bine il returnez... la pretul ala zic eu ca nu merita sa il iau deja stricat.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Atunci e problema hardware.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Softul nu face obiectul garantiei! Tu ai probleme soft (drivere), nu hardware! Nu exista "orice" driver, exista un singur driver, ala pe care ti-l da producatorul!

| Marian109 explică (pentru K0sti):

Ala de pe site-ul Asus. L-am instalat si aceeasi eroare si pixeli sau black screen in jocuri

| Marian109 explică (pentru K0sti):

Am instalat driverele de pe site-ul Asus adica al producatorului si am aceleasi probleme. Pixeli mov si patrate albe in jocuri si kernel video has stopped working.

| sltlp a răspuns (pentru Marian109):

Cauta drivere de pe geforce.com si reincearca. Desi din ce spui tu, e o problema hardware.

| Marian109 explică (pentru sltlp):

Am instalat atat versiunile mai vechi de la geforce cat si ultima versiune si la fel.

| K0sti a răspuns (pentru Marian109):

Dar driverele de la placa video integrata le-ai instalat? Vezi ca e o ordine obligatorie in care se instaleaza driverele! Intai instalezi placa video integrata si dupa aceea pe cea dedicata!

| Marian109 explică (pentru K0sti):

Am returnat laptopul la magazin si se pare ca era problema cu placa video.Am stat 4 ore pana au reusit si ei sa isi dea seama ca e defect dupa care l-au schimbat. Multumesc pentru ajutor

| K0sti a răspuns (pentru Marian109):

Pentru putin! Ai avut ghinion! sad

| sltlp a răspuns (pentru Marian109):

Atunci e problema hardware.