| Bogdan8102 a întrebat:

Salut! Am cumparat un pc nou din Altex și când l-am introdus în priza nu a pornit deloc. L-am dus la garanție, dar ma întrebam ce defect ar putea avea din fabrica? Sa-l returnez mai bine? Dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi daca e pornit de la butonul de pe sursa din spate

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi multe cauze.
Pentru asemenea cazuri este termenul de returnare si cel de garantie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are un buton de alimentare in spatele unitatii l ai pus pe on? Ca daca nu apesi butonul din spate nu functioneaza o sa rîdă ăia de la garantie de tine cu curu.

| doctorandus a răspuns:

Daca ai avut ghinion: electricitate statica.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu nu l-ai verificat in magazin, când l-ai cumpărat, să vezi dacă functionează?

| Bogdan8102 explică (pentru floresdemayo):

L am cumparat cu livrare prin curier

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan8102):

Cea mai mare prostie sa cumperi asa ceva, online. Fara probă. Returneaza-l.

| Wr3nch a răspuns:

Sursa defecta. Foarte multa lume se supara pe asta dar un procent mic de produse vor avea defecte din fabrica. E unul din motivele pentru care ai garantie.

| Bogdan8102 explică:

Mulțumesc pentru ajutor, am rezolvat in service la ei, era decuplat un cablu de la sursa. PC ul este nou, merge foarte repede cum mă așteptam