| mariuspr a întrebat:

Am instalat de curand gta IV si am probleme cu grafica. toate setarile sunt pe low dar masinile nu se vad cum trebuie. am un laptop procesor Intel dual core 2, 42 ghz memorie 2 gb placa video Intel hd. placa video are driverul la zi si jocul este original. sa fie de la laptop? e prea slab? sau e de la joc?

Răspuns Câştigător
| Johnnyx1 a răspuns:

Salutare, da este de la laptop eu am placa video Intel(R) 4 chipset family express si am avut aceeasi problema este de la placa video totusi placa ta este mai buna ca amea dar eu nu mai am aceasta problema de cand am luat cele mai noi drivere, incearca sa faci update la cele mai noi drivere la placa video, am un coleg are aceeasi placa video si de cand a facut update la cele mai noi drivere pentru placa i merge perfect pe medium full screen.

| mariuspr explică (pentru Johnnyx1):

Ms. Asa este. Am incercat la un prieten sa bag jocul ca are pc de gaming si nu am intampinat nici o eroare sau ceva de genul. Gta 4 este foarte pretentios!

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa Video slaba...