| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Din pacate am facut o greseala, acum o luna, pe un laptop Toshiba, din greseala am setat sa nu-mi mai apara ecranul cu logo-ul "Toshiba"(unde apare si "Press XX to enter setup")iar acum nu mai pot intra in BIOS. Ce pot sa fac? Am incercat tastele principale (F2, F12, DEL) si nimic, nu pot intra in BIOS. Trebuie sa setez sa-mi booteze un stick cu Windows. Exista vreo sansa sa fac asta?

2 răspunsuri:
| Homoranu_Ottavio_1970 a răspuns:

Accendere il notebook e, quando appare il logo di avvio Toshiba, premere il tasto "INS".
Viene visualizzata la richiesta di inserire la password del supervisore.
Dopo che la password è stata certificata, è possibile accedere al BIOS premendo il tasto "F2".
alte taste utilizate in mod curent la alte modele sunt:
Delete
F1
F2
F3
F5
F10
Escape
Insert
Control + Escape
Alt + Escape
Control + Alt + Escape
Control + Alt + Enter