| Zidovsky a întrebat:

Salut.Am incercat sa instalez Windows 8, am pus stick-ul pe 1 la priority,selectez sa booteze de pe usb si nu se intampla nimic, intra in windows, nu in setup.Problema nu este de la stick pentru ca l-am incercat si pe un alt laptop si pe ala merge.Am facut si dvd si aceeasi problema, nu intra in setup.
Care ar fi cauza? Funda!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Intra in BIOS si dezactiveaza optiunea UEFI

| edit28 a răspuns:

Trebuie sa formatezi stick-ul special pentru windows. Cu imaginea.iso

Incearca programul asta https://rufus.akeo.ie/? locale=ro_RO

| Zidovsky explică (pentru edit28):

Stick-ul a fost facut cu Windows USB/DVD Tool, deci si formatat in prealabil. E vreo diferenta pe care o are rufus?

| edit28 a răspuns (pentru Zidovsky):

Atunci e din BIOS. Modifica optiunea Boot Mode sau UEFI. Mai poti incerca sa pui USB prima optiune si apoi HDD a doua, la priority.