| pacifistul a întrebat:

Am o problema cu un dvd windows 7 pro. Aseară am facut un dvd cu windows 7 folosind nero. Am incercat sa instalez windows-ul. Am intrat in bios, am setat sa booteze de pe DVD, mi-a apărut ecranul "Press any key", după care am apăsat o tastă pentru a continua instalarea si aparut un ecran negru si asa a persistat mereu, nu a mai mers sa intalez windowsul pe laptop Sony, deci unde este problema? E prima lui instalare de abia ce am ars imaginea. Am decis sa il arunc dar i-am mai dat o sansa pe un alt laptop si a mers sa fie instalat, unde e problemă?

2 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Încearcă sa pui pe un usb cu Rufus. S-ar putea ca dvd-ul sa fie stricat sau o problema de citire

| RainbowThanos a răspuns:

1. Poate fisierul.iso e prost.
2. Incearca sa dezactivezi/activezi secure boot-ul
3. Incearca sa folosesti Rufus
4. Incearca sa te documentezi pe internet (iti recomand sa cauti in engleza)