| gloria a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care se pricep si doresc sa ma lumineze:am windows 7 si camera web pentru Vista.Am vreo solutie sa pot folosi acea camera web? Daca da va rog sa imi spuneti. Multumesc

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce camera web ai? Ai conectat-o la pc si nu merge? Driver pentru ea ai instalat? Foloseste functia Raspunde din dreptul raspunsului meu daca vrei sa continuam dialogul.

| gloria explică (pentru neluL):

Logitech QuickCam v11.1 si este pentru windows Vista si Xp

| neluL a răspuns (pentru gloria):

NU imi spune driverul! Spune modelul camerei! Identifica camera aici http://logitech-en-amr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3428 De regula driverul de vista merge si pe windows 7. Deci ->spune-mi modelul camerei.

| gloria explică (pentru neluL):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| neluL a răspuns (pentru gloria):

1.In ultimul link jos in pagina sunt modele de camera si ma gandeam ca poate iti recunosti camera pe acolo!

2.Pentru windows pe 32 bit descarca si instaleaza driverul acesta. http://www.logitech.com/pub/techsupport/quickcam/qc1110.exe

Daca nu merge ceva, spune-mi
-ce windows ai? 32 sau 64 bit?
-ce porturi USB ai? 1, 1.1, 2? Portul usb il gasesti in Bios.

| eucumine010 a răspuns:

Da, ai mari sanse sa mearga. Cum se numeste camera? Ce model si ce marca?

| ddorian a răspuns:

Scrie pe net asa: dirver camrea web pe care o ai for windows 7