| SerbanElyan a întrebat:

Am o mica problema. Am facut un site pentru un mic joculet facut de mine. Si as vrea sa fie in engleza. Cu.com... Este de fapt un blog si apare cu .blogspot.ro chiar daca toate setarile contului sunt trecute la engleza. Scrie ca sunt din GB. As vrea sa stiu cum pot pacalii detectarea ip-ului ca sa imi scrie cu.com... sau orice alta metoda. (Am aceiasi problema si la google drive, totul e in engleza iar formularul care l-am pus pe site e in romana). Solutii? Detalii? Ceva?

4 răspunsuri:
| GabyB94 a răspuns:

Nu ai cum pacali Google, dar stai linistit ca daca te acceseaza din Germania va fi cu blogspot.de, daca e din Spania ii va aparea cu blogspot.es etc. Google se adapateaza in functie de cine te acceseaza.

Daca vrei poti si sa cumperi propriul domeni si sa-ti cumperi si hosting, dar va trebui sa te gandesti daca iti merita pentru ca va trebui sa platesti periodic pentru ele. Cu blogspot esti pe platforma lui Google si nu platesti.

| nicoalina a răspuns:

Nu ştiu dacă ai cum. Poţi cumpăra însă un domeniu.com de la http://www.godaddy.com de exemplu.
Este 13$ pe an si o sa ai o adresa de genul www.domeniulales.com care va afisa blogul tau de blogspot.

| SerbanElyan explică (pentru nicoalina):

Deci hostez orice site vreau cu ce link vreau? Adica imi pun blogul pe alta adresa, practic, nu?

| nicoalina a răspuns (pentru SerbanElyan):

Da, practic vei avea o alta adresa care va redirectiona vizitatorii pe blogul de pe blogspot, dar acestia vor vedea sus in bara de adrese, domeniul.com