| SerbanElyan a întrebat:

Eu am un blog la care lucrez de mult sa ii fac un design tare si chestii. Si as vrea sa fie siteul: www.numele.blogspot.com (in setari, la domeniu apare cu.com, tot cuntul e dat in limba engleza, tara de provenienta UK. Tutul este legat de engleza) Si totusi cand intru pe site ma redirectioneaza la acelasi site doar ca e cu.ro

Solutii cum as putea sa il fac sa ramana cu.com?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te redirecteaza din cauza ip ului. blogspot ul are cumparate domenii pe multe tld uri.

| SerbanElyan explică (pentru suntserios):

Deci trebuie sa cumpar domeniu ca sa imi dea cu.com? Corect?

| suntserios a răspuns (pentru SerbanElyan):

Nu. nu poti cumpara domeniu blospot. Ideea e in felul urmator, tu fiind in Romania te va redirecta mereu catre blospot.ro.

Uite aici niste explicatii de la google chiar

https://support.google.com/blogger/answer/2402711?hl=en

| giony54 a răspuns:

Cumpara-ti un domeniu cu com, nu pe platforma gratuita blogspot.