| MitroKta a întrebat:

Am o problema: Cand dau shut down mi se opreste normal windowsul dar in loc sa se stinga pc-ul imi apare logo-ul de la windows si sub el zice "It is now safe to turn off computer". Stie cineva ce trebuie sa fac sa revina la normal?

Răspuns Câştigător
| Marinake a răspuns:

Dap...stiu eu:
Este o problema care apare cand ai instalat Windows XP dupa un alt sistem de operare sau pe calculatoarele noi. Uite ce trebuie sa faci:
1.Click pe START, si dupa aceea pe CONTROL PANEL
2.In Control Panel click pe Performance and Maintenance, si dupa aceea pe POWER OPTIONS
3.Click pe butonul APM
4.Selecteaza casuta Enable Advanced Power Management Support si apoi da click pe OK

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Buna MitroKta Deci daca ai aceasta problema trebuie sa iti reinstalezi windows-ul deoarece el este virusat si daca nu il reinstalezi in cel mai scurt timp risti sa infectezi tot computer-ul.Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai APM activat...cred. Verifica in Control Panel la Power Options. Ai modificat recent ceva de prin BIOS?