| Nero a întrebat:

Mi-am pus recent sistem de operare windows xp sp2 ..am considerat ca e mai bun pentru pc-ul meu si de fiecare data cand dau shut down imi apare *it is safe to turn your computer off now* sau ceva de genu si trebuie sa il inchid de la buton...cum pot scapa se asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in Start>Control Panel, apoi click pe iconita Power Options si selecteaza tabul APM >>>select Enable Advanced Power Management Support apoi Ok.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Xp cu SP2 este istorie, și din 9 Aprilie și Xp SP3.Deci ori Linux ori în cel mai rău caz Windows 7 starter, dar desigur nu îl găseti pe garduri și dinn suresele ilegale cunoscute nu îti recomand ca te vei pomenii cu unul contrafăcut(adica modificat cu viruși)
Vezi ce servicii și programe ruleaza în backround. Optimizează sistemul și vei vedea că se va oprii mai rapid. Oricum nu te așteptat la ceineștie ce performanțe, e Xp, deci e lent ca melcul.Succes

| K0sti a răspuns:

Mai instalezi windows inca o data! Si sp3 nu sp2!