| Harl3yDavidson a întrebat:

Am o problema cu gta 4, incerc sa instalez patch 1.0.8.0 si imi eroarea asta :,, Error: Grand Theft Auto IV was not detected. Please make sure that Grand Theft Auto IV is installed and working correctly,,.Nu stiu de ce imi da eroarea asta pentru ca eu am jocul instalat si mai am o intrebare, de ce imi merge jocul cu lag si cu drop frame? Este de la patch? Specificatiile pc-ului meu sunt astea : AMD Phenom 8400 de 2.1 GHz, 8 gb memorie ram si o placa video dedicata Nvidia Geforce GTX 660 oc ddr5 de 2gb. Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| EU13Nmc a răspuns:

Nu ai instalat bine sau nu ai selectat folderul corect incearca sa reinstalez si in cazul in care il ai pe steam raspunde la acest comentariu

| Harl3yDavidson explică (pentru EU13Nmc):

Nu am jocul cumparat, il am piratat. Ma gandesc ca poate imi da eroarea asta pentru ca am jocul instalat in D, nu in C pentru ca in D am mai multa memorie dar o sa incerc sa il instalez in C sa vad daca mai face asa, daca tot continua cu lagul cred ca singura solutie ar fi sa il cumpar pe steam...

| EU13Nmc a răspuns (pentru Harl3yDavidson):

O sa il cumperi degeaba este o eroare a jocului la pc-ul tau cauta fix-uri pe Youtube sau google

| Harl3yDavidson explică (pentru EU13Nmc):

Am cautat destule in ultimele zile, mi s-a luat sa tot stau sa caut, unele dintre fix-uri nu au nici-un efect, la altele abia se simte ca iau cateva fps-uri in plus.

| EU13Nmc a răspuns (pentru Harl3yDavidson):

Deschide notepad copiata urmatorul text in el
-nomemrestrict
-fullspecaudio
-forcehighqualitymirrors
-notimefix
-novblank
-noprecache
-norestrictions
-noswapdelay
-height 400
-width 640
-framelimit 60
-renderquality 0
-shadowdensity 0
-viewdistance 10
-detailquality 10
-shadowquality 0
-reflectionquality 1
-reflectionresolution 1024
-shadowresolution 1024
-waterquality 1
-waterreflectionquality 0
-dx9/high
-availablevidmem 15
-forcer2vb
Acum salveazal cu numele commandline.txt si pune-l in folderul gta