| TudorGamer a întrebat:

Am o problema! Pe Skype cel cu care vorbesc nu ma mai aude! la test de sunet nu ma aud inapoi si am incercat sa-l reinstalez skypeul si tot nu merge! Am incercat sa schimb microfonul de multe ori si am umblat prin setarile skypeului si imi scria ca microfonul tau nu pare s amearga prea bine si am chibat microfoanele de vreo 6 ori! ajutati-ma RAPID VA ROOG!

Răspuns Câştigător
| Username543 a răspuns:

Fii atent...la skype scrie in bara de sus Unelte - dai click acolo unde scrie optiuni. Iti apare o fereastra iar in stanga scrie SETARI AUDIO - da click pe ea si iti apare intrare audi/ iesire audio si suna. La fiecare din ele ai un tip de microfon. Incearca sa schimbi tipuul de microfon de acolo. De exemplu la intrare audio in dreapta lui iti scrie Microfon conexant CX20671 etc..iti apare o sagatuta in jos si dai click pe casetuta aia si acolo ai mai multe tiputi de microfon. Alege unul din ele si vezi care se potriveste si merge. Fa o proba la Echo/ Sound Skype Test service. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| TudorGamer explică (pentru Username543):

Frate nici unu nu e bun! ce sa fac in situatia asta? Oricm raspundul tau a fost super mersi!

1 răspuns: