| sensationsens a întrebat:

Am probleme cu un monitor cand deschid calculatorul spune ca no signal
Monitorul nu are nimic l-am pus la laptop si functioneaza
Astept raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| xWeasel a răspuns:

Atunci poate fi de la setarile monitorului sau din cablu (inauntru) e rupt ceva incearca cu alt cablu si daca nu merge inseamna ca de la monitor.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica mai bine în spate la unitate când îl introduci, S-ar putea sa nu stea fixata bine acolo.Bafta

| sensationsens explică (pentru anonim_4396):

E pusa bine mufa

| anonim_4396 a răspuns (pentru sensationsens):

Pai dacă zici ca monitorul funcționează la laptop. Presupun ca problema vine din spate la unitate, Am avut si eu aceeași problema și de acolo provenea.

| sensationsens explică (pentru anonim_4396):

Mufele nu au nici o problema

| sensationsens explică (pentru anonim_4396):

Deci se deschide PC si apoi pe monitor apare NO SIGNAL

| xWeasel a răspuns (pentru sensationsens):

Atunci poate fi de la setarile monitorului sau din cablu (inauntru) e rupt ceva incearca cu alt cablu si daca nu merge inseamna ca de la monitor.

| xWeasel a răspuns:

Poate avea multe probleme, monitorul se conecteaza la placa video uitate daca placa video merge daca e zgariata uitate la cablul cu care unesti placa cu monitorul sau monitorul e defect cred ca una din asta trebuie sa fie...

| sensationsens explică (pentru xWeasel):

Placa nu este zgarita

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Pai calculatoru merge ca la al meu dupa ce sting unitatea imi apare pe onitor No Signal?