| Anonim445zzz a întrebat:

mă puteți ajuta URGENT? ( No signal monitor ) Mi-am mutat calculatorul dintr-o parte in alta a camerei, iar acum am pus toate firele corespunzător. Doar că atunci cand imi aprind monitorul imi scrie " no signal " și se Închide și rămâne asa. crying ce pot să fac. FUNDA

Răspuns Câştigător
| UnBaiat439 a răspuns:

Din cate zici tu, ai un calculator tip desktop. Vezi ca in spatele carcasei ( unde sunt toate mufele si alea) ai 2 slot-uri unde poti baga cablul de la monitor. Sa nu fii incurcat cele 2 intre ele.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta si vezi daca nu cumva cablul de semnal de la monitor este pus in alta parte. S-ar putea sa ai doua placi video: cea integrata si una dedicata. Una dintre ele poate fi defecta si ai pus cablul tocmai in aia. Mai verifica si verifica si cablul daca nu are cumva un picior indoit.

| KodrutZ a răspuns:

L-ai mutat prost, in cazul asta. Roaga-te sa nu se fi bulit ceva. Si verifica sa fie cablurile bagate cum trebuie, totusi.

| Anonim445zzz explică (pentru KodrutZ):

Am lucrat finuț cu ele. Cablurile le-am verificat și sunt bine puse. Iar cablul vga l-am pus din calculator in monitor și din monitor in calculator, le-am inversat, am făcut și am încercat tot ce e posibil și tot nu merge...

| KodrutZ a răspuns (pentru Anonim445zzz):

Posibil sa se fi miscat placa video si de aia sa nu ai semnal.

| dannyel86 a răspuns:

KodrutZ are dreptate. Daca nu ai conectat bine cablurile, atunci poti intampina aceasta problema. Deconecteaza cablurile si monteaza-le cu grija la loc, mai ales cel vga, care duce la monitor.
Daca nu se rezolva, e posibil ca in timpul mutarii sa-l fi bruscat, trantit, impins, astfel incat sa se produca o problema la componentele lui.
Numai o persoana care are cunostinte IT poate desface unitatea, pentru a umbla la piese. Daca ai calculatorul in garantie, doar service-ul vanzatorului poate desface unitatea.
Deocamdata umbla doar la cabluri si vezi daca se rezolva.

| UnBroken2016 a răspuns:

VGA-ul care intra in placa video, impinge-l mai bine. SI eu avea problema asta acum o luna si am desfacut tot pc-ul ca nu stiam ce are. Credeam ca e stricat dar era motanul meu tampit care tot atingea cablul si nu era conectat bine. Zic, poate e asta.