| aaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbb a întrebat:

TPU am o intrebare pentru voi : imi porneste calculatorul dar nu face contact cu monitorul am pus unitatea si la alt monitor dar nici cu ala nu se conecteaza astept raspuns

2 răspunsuri:
| DANEMERNIC a răspuns:

Placa video, cablul vga si chiar si sursa poate fi de vina, nu conteaa ca porneste dar nu mai trimite suficient curent electric catre zona video.

| VeronicaB a răspuns:

Am patit si eu asa ceva. am inceput sa sting si sa aprind ecranul (de la monitor), citva timp a mers, dar apoi iarasi a aparut problema. am inecrcat sa scot toate cablurile si le-am pus apoi la loc.a mers.
da nu iti recomand fiindca nu vreau sa raspund de calculatorul tau :-D. mai bine ia-l si du-te la specialisti : )) succes