| alinaurs a întrebat:

cand deschid pc-ul, se deschide normal, dar, dupa windows, se strica imaginea, adica imi apare pe ercan mii de linii verzi. Se misca imaginea, etc. Poate fi din cauza ca s-a supraincarcat placa video sau de ce?

1 răspuns:
| xtreme95 a răspuns:

Majoritatea romanilor lovesc pcul(hardware) cand adevarata problema este din windows(software) asa ca presupun ca placa ta video nu atinge bine placa de baza. Opresti pcul incerci sa o pui cat mai bine.(nu forta, misca putin stanga dreapta si intra frumos. Daca tot asa face incearca cu alta placa video a unui prieten sa vezi sa nu fie din placa de baza. Daca nu e din placa de baza iti iei alta placa video.