| Maneca_Alexandru_1994 a întrebat:

Am si eu o mica problema..am instalat jocul Assassin's creed 3 PC,totul bine si frumos doar ca jocul se misca putin sacadat,nu prea ma deranjeaza, dar mai afectate sunt filmulete, care se misca mult mai greu(audio e ok dar o secunda normala dureaza cam 3 in video, daca intelegeti)...+ ca am putin peste cerintele recomandate, deci nu ar trebui sa mearga asa.iar problema filmuletelor ma duce gandu' la o problema de rezolutie...ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Borsko a răspuns:

Iti spun eu ca placa video e cea mai importanta pentru jocuriwinking Poti sa joci AC3 cu 3GB si 2GB RAM, cea care conteaza cu adevarat e placa video.
Funda? big grin happy

8 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Faza e ca multi se plang ca le merge sacadat jocul, in special in orasul Boston. de problema ta nu am mai auzit, poate nu ai ultimele drivere la placa video, sau poate ai o placa video mai slaba decat radeon 5770, cea specificata in cerintele recomandate.

| Borsko a răspuns:

Incearca sa : Defragmentezi hardul, downloadeaza ultimele drivere ale placii tale video si da grafica la lowwinking

| Borsko a răspuns:

Ah. sau cauta pe google/youtube : Assassin's Creed 3 FPS fix; AC3 higher FPS; AC3 FPS Patch tongue

| Maneca_Alexandru_1994 explică (pentru Borsko):

O sa incerc asa, oricum grafica e deja data la low(normal=minimul in setari)

| Maneca_Alexandru_1994 explică:

Mai bine va dau detalii despre PC-ul meu:Windows 7 32biti, procesor-AMD Athlon 64x2 Dual Core 5600+(2CPUs), ~2. 8GHz, RAM 2048MB, DirectX 11, Placa video GeForce 8600 GT(1266MB)

| Borsko a răspuns (pentru Maneca_Alexandru_1994):

PC-ul e bun dar daca o iei dupa mine e de la placa videowinking Mi se pare cam slabuta.

| Maneca_Alexandru_1994 explică (pentru Borsko):

E pisibil sa ai dreptate, ca altfel nu avea de ce sa nu mearga filmultele ok, Merciwinking.(la RAM am de fapt 4GB speciali pentru jocuri)

| Maneca_Alexandru_1994 explică (pentru Borsko):

OKwinking

| Borsko a răspuns (pentru Maneca_Alexandru_1994):

Iti spun eu ca placa video e cea mai importanta pentru jocuriwinking Poti sa joci AC3 cu 3GB si 2GB RAM, cea care conteaza cu adevarat e placa video.
Funda? big grin happy