| rüya a întrebat:

Am un dvd si vreau sa il conectez prin hdmi la laptop. Problema e ca dupa ce conectez cablul nu se schimba nimic. Trebuie instalat ceva?

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

DVD-Player? Degeaba il conectezi la laptop. Iesirea HDMI a laptop-ului doar trimite date, nu poate si primi. Iesirea HDMI a unui LED poate primi semnal dar nu poate trimite. La un laptop situatia este inversa.

| rüya explică:

Eu vreau doar sa trimit date din laptop, de ex sa ascult o melodie si sa se auda la sistemul home cinema