| RobiPeter a întrebat:

Am un HDD slave montat in pc cu 4 partitii, una din ele a devenit corupta peste noapte si nu o mai pot deschide, stie cineva cum as putea recupera datele de acolo? Mesajul primit in fereastra de eroare cand vreau sa deschid partitia este "The file or directory is corrupted and unreadable" iar in disc management windows apare partitia cu tot spatiul liber.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca apare acea partitie goala, eposibil ca virusii sa fi sters tot. La reinstalarea windows-ului, sterge acea partitie.Ca sa poti vedea care e problema si ce virusiai acolo, baga superantispyware si scaneaza tot pc-ul. Cand detecteaza vreun virus, te uiti sa vezi unde anume e virusul.Bineinteles ca dupa scanare poti sterge virusii. Golesti si ce e in carantina. Dar parerea mea e ca virusii au sters tot din partitie daca iti arata ca partitia e goala.