| Lacatus_Alberto_2000 a întrebat:

Am un laptop Asus procesor de 2.5 ghz
placa video integrata de 1.5 gb
4 gb ram
hdd 500 gb
in league of legends am doar 30 fps cu toate setarile pe very low
de ce?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Esti sigur ca e integrata?
Este laptop? Daca da prieteul tau nu stie ca acel laptop are 2 placi video!
Una intregrata si una dedicata care se activeaza cand ce-a integrata nu face fata!

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Si ce?
"Uite asa are si un retardat placa video gt 730 de 4gb, procesor i7, ram de 16gb si se intreaba de ce are doar 20 fps-uri!"
Tu care crezi ca e problema?

| Lacatus_Alberto_2000 explică (pentru CPAElites):

Nu stiu, chiar nu am idei.
imi poti spune care e problema?

| CPAElites a răspuns (pentru Lacatus_Alberto_2000):

Laptopul este problema!
Are placa video integrata foarte slaba!

| Lacatus_Alberto_2000 explică (pentru CPAElites):

Prietenul meu are 8 gb ram procesor 1. 7ghz si placa video integrata de 2 gb si ajunge chiar si la 200fps cu toate setarile la medium iar eu am 30 fps maxim cu totul pe very low, nu inteleg

| CPAElites a răspuns (pentru Lacatus_Alberto_2000):

Esti sigur ca e integrata?
Este laptop? Daca da prieteul tau nu stie ca acel laptop are 2 placi video!
Una intregrata si una dedicata care se activeaza cand ce-a integrata nu face fata!