| adytzagdw a întrebat:

Am un laptop Medion Akoya p7815 cu 8gb ram, Intel corei5 2.5ghz, hdd 250gb, placa video nVIDIA gt 640m 2gb si windows 8.1(preview)

Cand intru intr-o aplicatie de ex. "launchEFLC" de la gta iv se stinge dintr-o data. Mi-am monitorizat temperatura si este de aprox 55-60 la procesor si 40-45 hdd. Am si un coolpad cu 1500 rotatii pe minut l-am curatat si de praf, nu pot sa-mi dau seama ce are.

Vreau sa stiu daca este o problema hardware/software sau daca exista vreo solutie in afara de cea cu service-ul.

Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Nu cred ca merge pe versiune windows 8 sau 8.1( nu cred ca s-a lansat 8.1) incearca pe windows 7 sau XP
O zi buna

| adytzagdw explică (pentru HardCore7750):

Am mai avut probleme de genul si cu alte jocuri/programe, nu neaparat gta iv.

| HardCore7750 a răspuns (pentru adytzagdw):

Instaleaza windows 7, la 8 asteapta sa apara SP 1
O zi buna

| c0ton a răspuns:

Windos 8 inca nu e terminat pentu vrsiuna pc decat pntru versiunea tabletelor si e mai gru ca windows 8 e special pentru touchscreen

| adytzagdw explică (pentru c0ton):

Aveam problema asta si pe windows 7. si cu alte programe. gen cand dadeam call pe skype se inchidea brusc. fara niciun motiv.