| dannyel89 a întrebat:

Am un router Asus RT-G32 si conexiune de la RDS si ma conectez la router cu leptopul si vreau sa ma conectez si cu telefonul dar nu stiu setarile care trebuie sa le fac la router sau la telefon. VA ROG AJUTATI-MA SI PE MINE!

1 răspuns:
| Meheツ a răspuns:

E foarte simplu big grin
router-ul e wireless, deci trebuie activat wireless si la telefon. De obicei poti face asta daca telefonul permite din meniul setari al aparatului. Vei introduce parola. cand ti-o cere.
Ambele parole (WEP/WPA2) sunt pe spatele aparatului tau. Ca sa obtii conexiune trebuie sa te aflii in raza wireless-ului cu telefonul.