| βeĺBŷŷ a întrebat:

Am urgenta nevoie de ajutor.Pe discul C la My Computer este 100% plin.Nu stiu de ce.Cand sterg ceva (Recycle Bin) mi se umple pe discul C si tot imi apare Low Disk Space si dau des Disk Cleanup dar degeaba.Am auzit ca mi se umple discul si din cauza la Youtube.Nu cred ca mai rezista calculatorul si nu stiu ce sa fac sa mai am spatiu.
AM NEVOIE URGENTA DE AJUTOR! FUNDA!
(Scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| i86e2 a răspuns:

Goleste recycle bin-ul si cand stergi, incearca sa stergi cu shift+delete, ca sa nu mai treaca prin recicle bin. In rest cred ca va trebui sa stergi fisierele temporare si mai exista ceva.

Calea ar trebui sa fie:
C/documents and settings/utilizator/Local Settings și cred că poți șterge tot de acolo. Dacă nu vezi chestia aia, probabil trebuie sa dai show hidden files. Pentru asta, urmeaza instructiunile:

Follow these steps to display hidden files and folders.

Open Folder Options by clicking the Start button Picture of the Start button, clicking Control Panel, clicking Appearance and Personalization, and then clicking Folder Options.

Click the View tab.

Under Advanced settings, click Show hidden files and folders, and then click OK.

| βeĺBŷŷ explică (pentru i86e2):

Pai asta-i ciudat, cand dau pe Recycle Bin e gol nu am nimic

4 răspunsuri:
| EricCartman a răspuns:

Incearca sa modifici spatiul alocat pentru recycle bin uite aici un tutorial cu ceea ce sa faci:D http://www.computerica.ro/......hard-disk/

| tteo92 a răspuns:

Ai virus.asta am patit-o si eu, cand ma uitam la filme mi se umplea partitia "c" fara sa bag eu ceva.si ca sa rezolv problema a trebuit reinstalare de windows. dar ca sa fi sigura ca scapi de ei, ar trebui sa iti formatezi si HDD-urile care le ai in pc. Pune tot ce ai important pe un stick, sau cd-u' si formateaza partiile unde nu e instalat windows-u' si apoi instaleaza windows-u' din nou. Sau daca ai un stick usb, ai putea sa il instalezi de pe stick,.

| Raduuuuuu a răspuns:

Daca chiar asa e cum zici tu eu ti-as sugera sa reinstalezi widows'u