| MishikiCrisy a întrebat:

Are cineva un site pe care nu mai intra? Daca se poate am nevoie de unul si nu reusesc deloc se creez unul. Funda pentru cel care imi da un site, indiferent de cum arata acesta sau ce contine (nu ca mai conteaza ce o sa contina laughing ).

23 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.desenez.net :: L-aș vinde... :)

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Nu ai zis ca il vinzi, ci ca l-ai vinde, deci il pot avea sau am suma de platit? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Momentan e al meu. happy Dacă-mi pică o ofertă bună îl vând. Serios. Până acum cea mai bună ofertă a fost de 2500 lei. Dar nu merită să-l dau cu atât... Pentru că site-ul face bani din reclame. Plus că are potențial. S-ar putea să merite să-l păstrez mai mult decât să merite să-l vând. Dar, totuși, momentan l-aș da cu vreo 10000 lei (o sută de milioane de lei vechi), cred.

Lucrez în învățământ (din 2009). Nu mi-ar strica suma respectivă.

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Bine, nu-l mai vreau... laughing Astept altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

:) Fă-ți blog gratis pe blogspot. Nu e mare lucru. Vezi www.blogger.com Dacă te descurci cu TPU, poți la fel de bine și cu blog-ul.

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Am avut blog acum cativa ani si ma pricep destul de bine, cred ca asta o sa fac.

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Dar o intrebare: cum stergi un blog? laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Se poate. Stai liniștit. Ai o opțiune din panoul de administrare. La Blogger e la Settings - Other - Delete blog.

Partea bună cu Blogger-ul e că vei putea pune reclame de la Google AdSense. Și poți face ceva bănuți. Asta în momentul în care ai avea câteva sute de vizitatori pe zi, ar merita.

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

La primul blog am avut 600 si ceva. Si am pus cateva reclame de acolo, dar eu nu reuseam sa le vad.

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Dar catergorii pe blog sti daca as putea creea? Unde sa pot posta pe fiecare, iar cand dai pe o categorie sa iti apara postarile cuvenite?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Asta dacă-ți faci blog pe wordpress.com Acolo există categorii pentru articole.

Pe Blogger din câte știu sunt numai tag-uri (etichete) pe baza cărora ai putea să faci o categorisire. Știi norul ăla de tag-uri (cuvinte cu link pe ele, unele mai mici altele mai mari - în funcție de popularitate)... dacă dai click pe un tag îți deschide lista cu articole care au aceleași tag-uri. Tag-urile apar de obicei și la finalul oricărui articol. Așa că e destul de ușor de navigat. happy

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Costa ceva pe wordpress?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

E gratis. Și ai posibilități de design mai faine. Plus o parte de administrare complexă.

Dar nu poți pune reclame Google AdSense.

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Pentru mine e foarte OK! Dar daca nu ma descurc cu ceva sau am nelamuriri te pot intreba pe tine?

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Dar cum pot pune o postare pe o alta pagina creata de mine? Tot timpul apare la HOME...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Da. Sunt mereu prin zonă. Poți să-mi scrii și pe email sau pe Facebook. Vezi datele mele pe blog-ul meu. Link-ul e la profil. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Posts = Postări, articole - acestea apar în ordinea datei, cele mai recente primele la Home

Pages = Pagini - apar în meniu (sus, de obicei)

Vezi aici cum se lucrează cu paginile: http://youtu.be/kzYhnD0GllM

| MishikiCrisy explică (pentru anonim_4396):

Am creat paginile, dar cum postez mai mult articole in acele pagini? Asa cum apare si la home...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Nu poți. Paginile sunt pentru secțiuni de genul: Contact, Despre mine...

Dar ce vrei tu se poate face cu categorii de articole. Când scrii o postare alegi și categoriile în care să apară. Poți adăuga un widget cu categorii care să apară pe coloana îngustă a blog-ului. Când faci click pe o categorie îți apar articolele din respectiva categorie.

Vezi: http://youtu.be/lc171MLH4rc

| Brotacelul a răspuns:

Intra pe www.ucoz.ro si fa-ti acolo cont. E gratuit si foarte usor de folosit.

| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns:

Ti-l dau eu poti postqa videoclipuri etc. dar cer 3 euro in reteaua Orange sau facem noi ceva intelegete link

http://game-forum.webgarden.ro/

poti sai schimbi numele siteului sa stergi tot ce am postat si sa pui tu ce vrei poti posta max 500 mb

| MishikiCrisy explică (pentru KrIsTiAnKrIsTy):

Bine, dar cum iti dau 3 euro?

| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Prin reteaua Orange de pe tel big grin