| dragon40 a întrebat:

As vrea si eu sa cumpar urmatoarea placa video: http://www.emag.ro/......R797OC-3GD
Si as vrea sa stiu daca este compatibila cu systemul meu. am ws 7 pe 32 bit, 4 gb pe ram, placa de baza este ddr3, la processor scrie: Intel (r) pentium (r) d cpu 3. 00ghz 3.00 ghz, placa video care o am acum este ati radeon x 1550 series, placa audio: realtek hig definition audio. va rag ajutati-maa

Răspuns Câştigător
| leboss a răspuns:

Degeaba ti-o cumperi, Intel Pentium D e o clasa de procesoare single-core iar placa aia va fi extrem de sever bottlneckuita de catre procesor; CPU-ul preia informatia de la GPU dupa procesarea de cea din urma. Ai doua posibilitati: Ori iti iei un procesor decent (i5/i7 pentru placa aia, cu frecventa de clock 2.8+)+placa aia, ori iti iei o placa mid-end cel mult (sugerez HD6670, desi pana si-aia va fi bottleneckuita grav, dar macar e 5 milioane, nu 30).

| leboss a răspuns (pentru leboss):

De asemenea, inca o idee: de banii aia poti sa-ti iei un pc intreg care sa ruleze Crysis 2 la 1920x1080, la detalii maxime (iar Crysis 2, pentru moment e folosit ca benchmark pentru componente, are cerintele cele mai mari din toate jocurile scoase pe piata), cat se poate de fluent. Placa aia e o chichita de marketing, nu ai pur si simplu la ce sa o folosesti.

6 răspunsuri:
| VanHelsinG007 a răspuns:

E buna dar nu prea se merita! intra pe PC GARAGE si o sa gasesti solutii mai bune

| dragon40 explică (pentru VanHelsinG007):

Te rog baga-mi id sa vb pe mess : dany_ionutz_98

| VanHelsinG007 a răspuns:

Despre ce sa vorbim?

| dragon40 explică (pentru VanHelsinG007):

Vreau sa-mi bag placa video la pc si vr sa stiu daca e compatibila

| VanHelsinG007 a răspuns (pentru dragon40):

Apai intra acolo si te lamuresti.eu nu pot sa-ti spun daca e buna.bafta